Travma PDF

Tunisiamobilitycongress.com Travma Image
AÇIKLAMA

PDF formatında Travma. Sitemizde tunisiamobilitycongress.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Travma kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!

Mavi Adam, ruhunu karanlığa kaptıran, kalbinde taze yaralar barındıran bir kadının, gökyüzünden damlayan bir çift göz sayesinde iyileşmesini anlatıyordu. O kadın bendim, gözlerin sahibi ise Çağatay... En çok kadını tanıyan üçüncü bir kişi ağzından yazıyordum kitabı ve bu, dillere destan olmuş bir aşk hikâyesini kendi cümlelerim ile anlatıyormuş hissiyatı veriyordu. Tek farkı usta bir yazarın kaleminden döküldüğü için değil, sahiden her nefesini soluduğum için yaşamışım gibi hissediyordum.Her satırını ezbere bildiğim bir kitap olacaktı ve neredeyse tüm ilklerim o satırların arasına gizlenmişti; ilk aşkım, ilk başarım, ilk zaferim... Okuyacak olan insanlar benden bir iz bulduklarında o satırlarda, ben onların ruhlarına çoktan dokunmuş ve imzamı bırakmış olacaktım. Benim nasıl düştüğümü ve nasıl doğrulup, yürümeye devam ettiğimi okuyacaklar, belki de kendilerine birer yara bandı bulacaklardı o cümlelerde.Benim yazdığım satırlar birer ilaçtı ve fazlası bünyeye dokunmazdı. Kendime inanıyordum. O bana inandığı, bilhassa boynumda taşıdığım hayat ağacı kolyesi için. Kendime güveniyordum ve yapabileceğimi iliklerimde hissediyordum. Vazgeçmeye niyetim yoktu. Zira hiçbir başlangıç, yarım kalmayı hak etmezdi.(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 296Baskı Yılı: 2016Dili: TürkçeYayınevi: Herdem Kitap 

Bu kişiler bu temel özelliklerle birlikte, duygusal olarak hissizlik ve yaşanan olaylara karsı ilgisiz davranışlar sergilerler. Travma sonrası stres bozukluğu nedir?

BILGI

YAZAR: Esra Fırat

DOSYA ADI: Travma.pdf

ISBN: 9786059254427

YAYIN TARIHI: 2016

DOSYA BOYUTU: 8,22 MB

İNDIR
ÇEVRIMIÇI OKU

Çocuklarda Travma, Belirtileri, Tedavisi, Nedenleri, Sebepleri, Ne...

Sözlükte travma kelimesinin manası: Canlı üzerinde beden ve ruh açısından önemli ve etkili yaralanma belirtileri bırakan durum. travma ile alakalı bazı sözcükler ve anlamları.

EN ÇOK OKUNAN KITAPLAR

Travma Nedir?

Travma canlı üzerinde beden ve ruh açısından önemli ve etkili yaralanma belirtileri bırakan yaşantı, bir doku ya da organın yapısını ya da biçimini bozan ve dıştan mekanik bir etki sonucu oluşan yerel yara...

İLGILI KITAPLAR